Всім відомо, що японці – витончені естети, які розуміються на красі і гармонії. Ще вони вміють готувати смачну їжу та досягли неймовірних успіхів у селекції плодових дерев. Яскравим прикладом може послужити сорт яблуні Фуджі, який отримав світове визнання.
Своє мелодійне ім’я він отримав завдяки селищу Фудзісакі в префектурі Аоморі, поблизу якого знаходиться досвідчена станція Тохоку. Саме тут, у 1939-му році, і був виведений даний сорт. Його «батьками» стали «корінні американці»: Ред Делішес та Роллс Дженет. Через 23 роки Фуджі офіційно увійшов до числа найкращих японських яблунь, а потім був завезений до Китаю, США та Західної Європи. Він легко і швидко прижився на цих територіях, посівши у промислових садах лідируючі позиції.
Чи знаєте ви, що найменування сорту має й іншу версію походження? Згідно з нею, гібрид був названий на честь гори Фудзіями, яку японці вважають священною. Це вулкан, що діє, розташований на острові Хонсю, а саме в національному парку Фудзі-Хаконе-Ідзу. Фудзіяма – найвища гора в Японії, що є місцем паломництва буддистів та синтоїстів.
Фуджі – зимовий сорт яблук. Дерева цього виду мають високу стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища: зимових холодів, літньої спеки та посухи, підвищеної вологості та низької якості ґрунту, догляду. Їхні великі плоди привертають увагу ідеальної округлої, трохи витягнутої формою; гладкою поверхнею з матовим блиском, зеленувато-жовтим забарвленням з густим червоним рум’янцем – щільним, розмитим або крапчастим.
У цих яблук еластична суха шкірка, яка легко лопається при відкушуванні. М’якуш плодів білий або кремовий, дрібнозернистий, твердий, хрумкий і дуже солодкий. Вона залишає у роті легкий кислувато-пряний післясмак, містить велику кількість природних антиоксидантів катехінів.
Яблука сорту Фуджі мають гарну транспортабельність і високий термін зберігання. Навіть у звичайному підвалі чи льоху вони можуть зберігатися до чотирьох місяців, а вже у спеціально обладнаних сучасних сховищах здатні пролежати абсолютно цілими та неушкодженими до кінця весни – початку літа. Фрукти смачні самі по собі, але з них можна приготувати ароматне повидло, джем, начинку для випічки; вичавити корисний сік.